Dear customers, function of www.gamisport.eu is limited

Due to technical issues eshop is currently unavailable. In case of any questions, please contact store@gamisport.eu

Warehouse sale! JACKETS SHOES PANTS and OTHERS up to 60% off!

How to choose ski wear?

Chystáte se na hory?

Máte namířeno do rakouských nebo italských Alp? Nebo hodláte navštívit Krkonoše, Jeseníky či Beskydy? Ať už jste se rozhodli jet kamkoli, bez pořádných lyží, snowboardů, běžek a kvalitního oblečení to nepůjde.

Pro bezstarostné a příjemné chvíle na svahu je nutné mít na sobě kvalitní zimní oblečení, které vás zahřeje a nepromokne. Není snad nic horšího, než když vám je zima, jste promoklí, otrávení z pobytu venku a ostatní si to náramně užívají, protože jim zima není. Aby se vám taková nepříjemná situace nestala, neberte na lehkou váhu pořizování lyžařské výbavy.

Pánské, dámské a dětské zimní bundy

Kvalitní zimní bundy se vám budou hodit nejen na lyže či snowboard, ale také na další zimní aktivity. Proto si rovnou pořiďte opravdu kvalitní bundy, kterým by neměly chybět tyto funkční prvky: vnitřní bederní pás, odvětrávací zip v podpaždí, kapsička na skipass, odepínatelná kapuce. Při koupi zimní bundy (stejně jako u softhsellových bund) sledujte údaje jako prodyšnost a vodní sloupec. Z těchto údajů vyčtete, nakolik je daná bunda nepromokavá a prodyšná. Blíže jsme se o těchto parametrech rozepsali v článku Ideální sportovní bunda? Softshell!

Doporučujeme zimní a zimní bundy těchto značek:

Colmar   Klimatex    Spyder   Nordblanc

 

Lyžařské kalhoty

Na trhu existuje spousta modelů a barevných variant lyžařských kalhot pánských, dámských či dětských. Od sebe se liší kvalitou, značkou a množstvím funkčních prvků. Co by měly lyžařské kalhoty mít? Určitě ventilaci na stehnech, zvýšený zadní sed a reflexní prvky. Nemluvě o samozřejmých vlastnostech jako je nepromokavost a prodyšnost (opět zjistíte z údajů vodní sloupec a prodyšnost). Co se vám ale jistě přidá a na svahu to oceníte, jsou odepínací šle a poutko na zavěšení rukavic

Doporučujeme lyžařské kalhoty těchto značek:

Trimm Killtec  Spyder Rossignol

 

Termoprádlo - funkční trička a spodní prádlo

Kromě kvalitní zimní bundy a lyžařských kalhot oceníte pohodlné a hřejivé termoprádlo. Při výběru termoprádla se orientujte nejen podle ceny, ale také podle vlastností, které dané prádlo má. Nejlepší je takové, které ani po pár dnech nošení nezapáchá, hřeje vás, i když je vlhké, je prodyšné a příjemné na dotek. Tyto požadavky v maximální míře splňuje termoprádlo vyrobené z merino vlny

Doporučujeme termoprádlo těchto značek:

Craft Klimatex Zajo Sensor

 

Rukavice

Při výběru lyžařských a snowboardových rukavic se většina lidí řídí především vzhledem. Záleží jim spíše na barvě a tvaru rukavice než na funkčních prvcích. Přitom pokud vám po dvou hodinách lyžování mrznou v rukavici konečky prstů,  není to nic příjemného. Proto se opět zajímejte, zda mají rukavice nějakou tepelnou izolaci, zda mají membránu, opět si všímejte údajů jako je vodní sloupec a prodyšnost. Co by měly lyžařské rukavice každopádně mít, to je kožená či gumová úprava na dlani a prstech pro lepší úchyt lyžařských holí.

Doporučujeme rukavice těchto značek:

Dynastar   Leki   Spyder   Rossignol


 

Newsletter

Subscribe to our weekly newsletter filled with special discounts and premium deals!